جدیدترین دستکش فضانوردی رونمایی شد

به گزارش پیوست مجله ها، سازمان فضایی اروپا از طرح اولیه دستکش مخصوص فضانوردان رونمایی نموده که به فضانورد اجازه می دهد پهپاد یا کاوشگر را کنترل کند.

جدیدترین دستکش فضانوردی رونمایی شد

سازمان فضایی اروپا از طرح اولیه دستکش مخصوص لباس فضانوردان آینده رونمایی نموده است. این دستکش بخشی از پروژه 2 ساله Pextex این سازمان است که با هدف کشف مواد جدید برای فراوری لباس فضانوردی انجام شد.

طرح اولیه این دستکش توسط شرکت کامکس طراحی شده. اکنون گجت های جدید به آن افزوده شده تا به فضانوردان یاری کند فعالیت های خود را بهتر انجام دهند.

این طرح اولیه علاوه بر آنکه قابلیت های معمول یک دستکش فضانوردی را دارد، دارای 3 گجت خارجی است که روی انگشتان قرار می گیرند. یکی از این گجت ها قابلیت هایی را کنترل می نماید که به فضانورد اجازه می دهد با حرکت دستانش کاوشگر یا پهپاد را از راه دور کنترل کند.

دومین گجت تعبیه شده در دستکش، یک لیزر است که قابلیت هدف گیری دارد و گجت سوم نمایشگری است که شرایط لباس فضانوردی را نشان می دهد.

به گفته سازمان فضایی اروپا، برای فراوری این دستکش از مواد اولیه ای استفاده شده که در آینده به لباس های فضانوردی یاری می نماید خود را ترمیم نمایند و برای صرفه جویی، انرژی محیط را جمع آوری نمایند.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "جدیدترین دستکش فضانوردی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین دستکش فضانوردی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید