واگذاری سهام شستا در بورس گامی در راستای ارتقای شفافیت

به گزارش پیوست مجله ها، یک عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی واگذاری سهام شستا در بورس را گامی در راستای ارتقای شفافیت دانست.

واگذاری سهام شستا در بورس گامی در راستای ارتقای شفافیت

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری پیوست مجله ها، سیدفرید موسوی یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به واگذاری سهام شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) در بورس اظهار کرد: همواره در اقتصاد کشور ما این موضوع مطرح بود که یک بخشی از اقتصاد ما غیر شفاف است. به همین دلیل مجلس دهم قانونی برای تشدید مجازات شرکت های عمومی و غیر دولتی تصویب کرد که صورت های اقتصادی خود را منتشر نمی نمایند و شفاف نیستند؛ یکی از این شرکت های وابسته به نهاد عمومی غیر دولتی، مجموعه شستا است که باید به صورت شفاف عمل کند.

وی ادامه داد: بورسی شدن شستا در سازمان بورس قدم بسیار مثبت در ارتقای شفافیت ساز و کار های اجرایی و اقتصادی این مجموعه است که همواره در جامعه و بین کارشناسان جای بحث بوده؛ قطعا این واگذاری باعث شفافیت می گردد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: واگذاری سهام شستا در بورس می تواند منابع درآمدی را به همراه داشته باشد که به مراقبت های جدی احتیاج دارد؛ انتظار می رود منابع حاصله به صورت بهینه در راستای چابک سازی، ارتقای عمکرد و بهره ور کردن این مجموعه استفاده و سرمایه گذاری نمایند.

منبع: باشگاه پیوست مجله ها

4127

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "واگذاری سهام شستا در بورس گامی در راستای ارتقای شفافیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری سهام شستا در بورس گامی در راستای ارتقای شفافیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید