سلامتی و پزشکی

عربستان، سلول های انفرادی؛ روش غیرانسانی مقامات سعودی برای شکنجه زندانیان

در سایه تشدید نقض حقوق بشری در عربستان سلول انفرادی روش دیگری از شکنجه مقامات سعودی علیه زندانیان سیاسی و آزادی بیان در زندان های آل سعود است.

23 خرداد 1400

خبرنگاران رییس جمهوری عراق: فاجعه بیمارستان بغداد نتیجه انباشت فساد در کشور است

بغداد - خبرنگاران - رییس جمهوری عراق با فاجعه خواندن حادثه آتش سوزی در بیمارستان ابن الخطیب بغداد، آن را نتیجه انباشت فساد، نابودی سازمان های دولتی و سوء مدیریت در جریان فسادهای کشورش مطرح کرد.

19 خرداد 1400

خطیبی: 650 کیلومتر راه آهن نیمه نخست امسال افتتاح می شود

معاون ساخت و توسعه راه آهن شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور گفت: 5 پروژه ریلی به طول 650 کیلومتر در 6 ماه نخست امسال به بهره برداری می رسد.

10 خرداد 1400

ثبت 1045 شکایت از عوارض واکسن کرونا در اوکراین

وزارت بهداشت اوکراین سه شنبه شب اظهار داشت که بیش از یکهزار شکایت در خصوص عوارض جانبی واکسن کرونا را دریافت نموده است.

8 خرداد 1400

ارشادی:تحریم ها حق حیات مردم را هدف قرار می دهد

معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، تحریم های غیرقانونی و نامشروع علیه کشورهای در حال توسعه را مانع جدی برای مقابله با کرونا دانست و گفت اقدامات قهریه یکجانبه حق حیات و سلامت مردم عادی را هدف قرار داده است.

6 خرداد 1400

ثبت نام وام دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد شروع شد

مسئول صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: ثبت نام مرحله دوم وام تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی از امروز اول اردیبهشت شروع شد و تا 8 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

2 خرداد 1400

تشخیص همزمان نسخه های جدید کرونا در ژاپن با فناوری

گروهی از دانشمندان در ژاپن می گویند یک فناوری که می تواند بیش از 100 نسخه جهش یافته ویروس کرونا را تنها در یک آزمایش شناسایی کند، توسعه داده اند.

28 اردیبهشت 1400

تمدید محدودیت های کرونایی تا انتها هفته جاری

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آخرین شرایط بیماری کرونا در کشور و اقدامات اجرا شده جهت تامین و فراوری واکسن را تشریح کرد.

23 اردیبهشت 1400

35 نشانه خطرناک که خبر از یک بیماری پنهان می دهند

شاید شما هم بعضی علائم عجیب وغریب را احساس کرده باشید اما پیش خودتان گفته اید: این علائم خطرناک نیستند و بعد از مدتی برطرف می شوند. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که بعضی از علائم، که به نظر شما اهمیت خاصی ندارند، می توانند نشانه یک بیماری...

18 اردیبهشت 1400

مراسم عجیب ترخیص یک سلبریتی از ICU با کف و سوت و کیک!

جمعی از اعضای کادر درمان در یکی از بیمارستان های خصوصی تهران که حسام نواب صفوی در آن به علت ابتلا به بیماری کرونا بستری است، برای ترخیص او از ICU و انتقال به بخش در اتاق او برایش مراسم ترخیص برگزار کردند.

16 اردیبهشت 1400

چطور دورکار ها را مدیریت کنیم؟

مقاومت بعضی مدیران با دورکاری کارکنان، ناشی از ضعف آن ها در مطابقت دادن ضوابط و ساختار سازمان با شرایط جدید کار در عصر کرونا است. تجربه 20ساله یک مدیر پیروز در مدیریت دورکار ها نشان می دهد امکان تغییر شیوه فعالیت کارمندان به شکل کار از خانه و تبدیل آن به...

10 اردیبهشت 1400

تکواندو به دنبال جبران ریو در توکیو

تیم ملی تکواندوی ایران با آرمین هادی پور و میرهاشم حسینی به دنبال افتخارآفرینی در توکیو و جبران ناکامی تکواندو در المپیک برزیل است.

8 اردیبهشت 1400

فراورده های خام دامی را از مراکز مجاز خریداری کنید

تهران (پانا)- شهروندان فراورده های خام دامی مورد نیاز خود را فقط از مراکز مجاز خریداری و در هنگام خرید حتماً به تاریخ و انقضای آن و همچنین مهر دامپزشکی توجه کنند.

2 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 1014 نفر دیگر در اصفهان به بیماری کووید-19 مبتلا شدند

اصفهان- خبرنگاران- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در 24 ساعت گذشته یک هزار و 14 نفر دیگر در استان به غیر از شهرستان های کاشان و آران و بیدگل به بیماری کووید-19 مبتلا شده اند.

28 فروردین 1400

شروع نام نویسی داوطلبان دریافت واکسن فخرا

تهران (پانا) - سخنگوی پروژه واکسن فخرا از شروع ثبت نام داوطلبان و واجدان شرایط دریافت واکسن فخرا اطلاع داد.

23 فروردین 1400

پرتاب راکت های آتش زا توسط قاچاقیچان سوخت به سمت مأموران مرزبانی خبرنگاران

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان گفت: قاچاقچیان سوخت برای فرار از چنگال قانون، با پرتاب سنگ، چوب، اشیای برنده و راکت های آتش زا سعی در آتش زدن شناور سازمانی و آسیب رساندن به عوامل گشت دریایی را داشتند.

19 فروردین 1400

شرایط کرونای انگلیسی در تهران ، احتمال بروز موج جدید در هفته سوم فروردین خبرنگاران

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تاکید بر اجتناب از سفرهای نوروزی، گفت: بیشترین خوشه های شکل گیری ویروس انگلیسی در مناطق مرکزی، جنوبی و قسمتی از شرق تهران مشاهده شده است.

18 فروردین 1400

سفرهای سبز، مفهومی جدید در صنعت گردشگری

اولین تصوری که با شنیدن عباراتی نظیر گردشگری پایدار و یا گردشگری سازگار با محیط زیست به ویژه در خصوص صنایع بسیار حساسی مانند هتلداری و گردشگری به ذهن می رسد، این است که هتل ها از این پس دارای انرژی زمین گرمایی خواهند شد، شرکت ها رد پای کربنی خود را کنترل...

13 فروردین 1400

تشخیص بیماری ها با یاری دوربین تلفن همراه!

پژوهشگران آلمانی، فناوری جدیدی ابداع نموده اند که می تواند بیماری ها را با یاری دوربین تلفن همراه تشخیص دهد.

9 فروردین 1400

خانه های بهداشت کارگری برتر تجلیل می شوند، رونمایی از 60 عنوان کتاب و بسته آموزشی مرتبط با سلامت کارگران

همایش ملی تجلیل از خانه های بهداشت کارگری برتر، کارفرمایان سلامت محور و کارفرمایان مسئولیت پذیر در حوزه پیشگیری و کاهش بیماری کرونا، بعد از ظهر روز دوشنبه یازدهم اسفند ماه، با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.

4 فروردین 1400
تعداد: (137)