خبرنگاران رییس جمهوری عراق: فاجعه بیمارستان بغداد نتیجه انباشت فساد در کشور است

به گزارش پیوست مجله ها، بغداد - خبرنگاران - رییس جمهوری عراق با فاجعه خواندن حادثه آتش سوزی در بیمارستان ابن الخطیب بغداد، آن را نتیجه انباشت فساد، نابودی سازمان های دولتی و سوء مدیریت در جریان فسادهای کشورش مطرح کرد.

خبرنگاران رییس جمهوری عراق: فاجعه بیمارستان بغداد نتیجه انباشت فساد در کشور است

به گزارش یکشنبه پیوست مجله ها؛ برهم صالح با انتشار توییتی نوشت: فاجعه بیمارستان ابن الخطیب در بغداد، زخمی بر تمام وطن است و نتیجه انباشت فساد و نابودی سازمان های دولتی و سومدیریت در جریان فسادها است.

رییس جمهوری عراق ضمن اظهار همدردی با خانواده جان باختگان؛ اضافه نمود: بازخواست و حسابرسی مقصران بدون اجرای تمهیدات کامل و جدی برای اطمینان از جلوگیری چنین حوادثی؛ کافی نیست.

این دومین واکنش رییس جمهوری عراق پس از حادثه دیشب (شنبه شب) در بیمارستان ابن الخطیب بغداد است که بر اثر انفجار کپسول اکسیژن و سپس آتش سوزی گسترده رخ داد و تا به امروز 82 نفر جان باخته و 110 نفر مصدوم، زخمی یا دچار سوختگی با شدت و ضعف متفاوت برجای گذاشته است.

برهم صالح رییس جمهور عراق

برهم صالح رییس جمهوری عراق صبح امروز هم درباره حادثه بیمارستان ابن الخطیب گفته بود: ما از تصمیمات دولت و مجلس حمایت می کنیم تا سهل انگاران احتمالی جوابگو باشند.

به نظر می رسد واکنش دوم و در عین حال شدیدتر رییس جمهوری عراق که در صفحه شخصی توییتر وی تجلی یافته و کلیت ساختار کشور را زیر سوال برد؛ نتیجه واکنش گسترده داخلی و بین المللی و مهمتر از آن خشم عمومی مردم عراق است که سراسر این کشور را فرا گرفته، بطوریکه سندیکای پزشکان هم تهدید نموده در چنین شرایط غیراستانداردی دیگر حاضر به کار کردن نیستند.

در لحظه ارسال این خبر؛ بعضی منابع اعلام نموده اند که نخست وزیر عراق دستور برکناری وزیر بهداشت این کشور را صادر نموده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رییس جمهوری عراق: فاجعه بیمارستان بغداد نتیجه انباشت فساد در کشور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس جمهوری عراق: فاجعه بیمارستان بغداد نتیجه انباشت فساد در کشور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید