اخبار سیاسی

وزیر دفاع سابق آمریکا ترامپ را به تفرقه افکنی میان مردم متهم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، با تشدید اعتراضات مردمی به قتل جورج فلوید در سرتاسر آمریکا، جیمز ماتیس وزیر دفاع سابق آمریکا اقدامات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور در سرکوب معترضان به نژادپرستی را تهدیدی علیه قانون اساسی این کشور خواند...

16 مرداد 1399

70 هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در 3 ماه قطع شد

اجرای سیاست قطع خطوط موبایلی که مبادرت به ارسال پیامک های تبلیغاتی می نمایند سرعت یافته و رگولاتوری در عرض 3 ماه گذشته بیش از 70 هزار سیم کارت مزاحم پیامکی را مسدود نموده است.

15 مرداد 1399

در چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده اخلال گران مالی چه گذشت؟، وکیل یکی از متهمان: سوءنیت و عنصر معنوی در اقدامات موکلم وجود ندارد

چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده 18 جلدی تخلفات ارز های دولتی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان مالی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار گردید.

14 مرداد 1399

برپایی نشست سالانه کنگره ملی خلق چین تحت تدابیر بهداشتی

روزهای پنجشنبه و آدینه هزاران نماینده از گوشه و کنار چین به پکن آمده بودند تا با تأخیری بیش از دو ماهه در کنفرانس سالانه مشورتی سیاسی و پس از آن نشست سالانه کنگره ملی خلق چین؛ مهم ترین رویدادهای سیاسی کشورشان شرکت نمایند. رویدادی که به خاطر همه گیری ویروس...

8 مرداد 1399

کرونا در دنیا؛ هند جای ایران را گرفت

ایالات متحده آمریکا همچنان در صدر جدول کشور های درگیر با بیماری کووید 19 واقع شده است و نیویورک کانون شیوع این بیماری در این کشور به حساب می آید.

6 مرداد 1399

پلمپ رختکن تیم ها تا قرنطینه ورزشکاران کرونایی، باشگاه ها مسئول تهیه کیت و دریافت تست هستند

در حالی که عنوان شد تیم های فوتبال می توانند از اول خردادماه دور جدید تمرینات خود را با رعایت فاصله گذاری آغاز کنند همچنان سوالاتی ذهن اهالی فوتبال را به خود مشغول کرده است.

2 مرداد 1399

فشار خارجی یا اجماع داخلی، دولت افغانستان چگونه به توافق رسید؟

خبرنگاران ، گروه بین الملل- رضا عمویی: قطار سیاسی دولت افغانستان انتها پس از ماه ها کش و قوس روی ریل حرکت نهاده شد. در این ارتباط اشرف غنی و عبدالله عبدالله پس از گذشت بیش از شش ماه، یک توافقی سیاسی را در راستای شروع به کار دولت ائتلافی در کابل امضا کردند.

30 تیر 1399

تشدید نژادپرستی در آمریکای ترامپ؛ فرگوسنی دیگر در راه است؟

ترامپ از بدو ورود به کاخ سفید سیاست های سختگیرانه ای در قبال مهاجران و پناهجویان اتخاذ نموده و اظهارات عجیب وی درباره مهاجران از همان ابتدا روحیات نژادپرستانه وی را هویدا کرد.

20 تیر 1399

طبیب دربار مظفرالدین شاه که سرنوشتی نافرجام یافت!

میرزا محمود خان بروجردی، معروف به حکیم الملک و ملقب به مشیر الحکما، طبیب و دولتمرد دوره قاجار است.

11 تیر 1399

نمایشگاه کتاب مجازی؛ کودتا، استقبال و پیشنهاد

بعضی موافق اند، اما بعضی دیگر خوش بین نیستند؛ ناشران نظرات متفاوتی درباره برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی دارند و البته اغلب آن ها خواهان اطلاع رسانی دقیق در این باره هستند.

1 تیر 1399

سوریه، ظریف: آمریکا واقعیت غیرانسانی خود را به جهانیان نشان داد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ملاقات با بشار اسد توضیح داد: دولت آمریکا با مخالفت خود تا به امروز برای برداشتن محاصره سوریه و ایران واقعیت غیرانسانی خود را در برابر جهانیان نشان داده است.

29 خرداد 1399

سفر به کشور پاناما در آمریکا مرکزی

سفر به این کشور باوجود جاذبه های گردشگری بسیاری ک دارد می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر با ما همراه شوید.

22 خرداد 1399

جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی در ایران است، توقف بازخوانی به دلیل امتناع نمایندگان کشورها از مسافرت

درباره آخرین شرایط جعبه سیاه بوئینگ اوکراینی و اظهارات مقامات کانادا مبنی بر توقف دانلود اطلاعات جعبه سیاه، گفت: در حال حاضر شیوع کرونا مسئله ای است که در همه جهان وجود دارد در این راستا کشور کانادا نیز به علت توقف سفرها موضوع توقف دانلود جعبه سیاه را...

16 خرداد 1399

خبرنگاران معاون وزیر بهداشت: تا مهار کرونا فاصله داریم

مشهد- خبرنگاران- معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: گرچه عملکرد استان خراسان رضوی در زمینه مدیریت کرونا مطلوب بوده و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به اوضاع بحرانی این بیماری مسلط است اما هنوز تا مهار بیماری در این استان و کشور فاصله داریم. ...

16 خرداد 1399

با استعفاهای اخیر هیات مدیره استقلال مخالفت کردیم

مهدی علی نژاد در مصاحبه با خبرنگاران به پرسش های مطرح در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال و فرایند اصلاح اساسنامه آن، هیأت مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و همچنین فرایند خصوصی سازی این دو باشگاه در امسال پاسخ داد.

16 خرداد 1399

ائتلاف متجاوز سعودی بیش از 3 هزار مدرسه یمن را تخریب کرده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، همدان الشامی معاون وزیر آموزش و پرورش یمن سخنانی را در خصوص ضربات مهلک ائتلاف متجاوز سعودی به زیرساخت های آموزشی این کشور در طول سال های گذشته اعلام کرد.

16 خرداد 1399